a

Blog

Wedding Planner. Kim jest i dlaczego jest Ci niezbędny?

Dlaczego chodzimy do kosmetyczki, jeśli możemy zrobić sobie manicure samodzielnie?

Dlaczego chodzimy do kawiarni po kawę, jeśli możemy ją sobie samodzielnie zaparzyć w domu?

Dlaczego chodzimy do restauracji choć potrafimy przygotować sobie posiłek bez niczyjej pomocy?

Dlaczego korzystamy z usług księgowej gdy teoretycznie możemy prowadzić rachunkowość sami?a

Dlaczego oddajemy auto do profesjonalnej myjni samochodowej podczas gdy możemy je odkurzyć i wyczyść przed domem?

Tego rodzaju pytań można by mnożyć w nieskończoność. A jaka jest odpowiedź na powyższe pytania?

Korzystamy z wszystkich tych usług, przede wszystkim dlatego, że profesjonaliści wykonają je po prostu lepiej niż my sami. Tak samo jest z zatrudnieniem konsultanta ślubnego.

Co zyskasz współpracując z Wedding Plannerem?

1. Oszczędność pieniędzy

Organizator ślubu pomoże Wam zaoszczędzić pieniądze i podpowie jak uniknąć kosztownych pułapek, jakie zdarzają się przy organizacji imprezy. Dodatkowo dzięki Wedding Plannerowi można uzyskać wiele zniżek od sprawdzonych podwykonawców.

2. Oszczędność czasu

Wedding Planner na bieżąco zbiera nowe informacje, uczestniczy w targach, konferencjach branżowych itp. Narzeczeni próbując zorganizować swój ślub samodzielnie podchodzą do tematu po raz pierwszy, a to wszystko zajmuje bardzo dużo czasu. Przeszukiwanie Internetu, czytanie czasopism, pisanie maili, telefony, rezerwacje, spotkania – jeśli nie macie na to czasu, możecie liczyć na pomoc konsultanta.

3. Wsparcie

Konsultant ślubny to dobre wsparcie w każdej sytuacji związanej z przygotowaniami do ślubu i wesela. Może być pomocnikiem i doradcą w kwestiach organizacji, etykiety, formalności, stylu czy rozwiązywania konfliktów. Dobry konsultant poradzi sobie z Waszymi ślubnymi rozterkami.

4. Doświadczenie i znajomość rynku

Konsultant ślubny spędza sporo czasu na zgłębianiu wiedzy odnośnie aktualnie panujących trendów na ślubnym rynku. Codziennie zapoznaje się z weselnymi nowinkami i na pewno pomoże Wam znaleźć dokładnie to, czego potrzebujecie.

5. Kompleksowa organizacja od A do Z

Współpraca z organizatorem ślubów zaczyna się w momencie wysłuchania Waszych oczekiwań podczas pierwszego spotkania, a kończy wraz z wyjściem ostatniego gościa po uroczystości weselnej. Oczywiście stopień zaangażowania i współpracy zależy od Was i może ograniczyć się do pomocy w wyborze lokalizacji, firmy cateringowej, zespołu muzycznego, fotografa i konferansjera.

6. Kontrola budżetu

Śluby i przyjęcia weselne to kosztowna sprawa. Dla Par, które nigdy wcześniej nie planowały tego typu wydarzenia, może być trudne określenie ceny wynajmu np. dj-a czy profesjonalnego barmana. Konsultant ślubny sporządzi dla Was plan budżetowy oraz będzie go pilnował przez cały okres przygotowań, na bieżąco informując Was jaka jest sytuacja finansowa i na co możecie jeszcze sobie pozwolić.

7. Współpraca z najlepszymi podwykonawcami

Doświadczony Wedding Planner ma swoją sprawdzoną bazę kontrahentów – obiektów ślubnych, dekoratorów, florystów, fotografów, zespołów muzycznych, dj-ów i innych. Współpracuje z nimi i wie, który podwykonawca spełni Wasze oczekiwania idealnie wpasowując się w charakter Waszej uroczystości.

8. Lepsze warunki współpracy z podwykonawcami

Zadaniem konsultanta ślubnego jest zapewnienie Parze Młodej optymalnych warunków współpracy z usługodawcami. Dzięki szerokim znajomościom w branży ślubnej i utrzymywaniem stałych kontaktów często wypracowuje stałe zniżki lub dodatkowe korzyści dla swoich klientów. Oszczędzacie więc nie tylko czas, ale także pieniądze!

9. Umiejętność negocjacji

Umiejętności interpersonalne podczas negocjacji z podwykonawcami, pozwalają zaoszczędzić czas, nerwy a uzyskane rabaty dają możliwość urozmaicenia przyjęcia poprzez dodanie nadprogramowych niespodzianek.

10. Kreatywność

Dobry Wedding Planner zamieni Wasze oczekiwania odnośnie oprawy uroczystości, wystroju, tematu przewodniego w rzeczywistość.

11. Umiejętność działania pod presją

Praca konsultanta ślubnego to częste mierzenie się z różnymi wyzwaniami np. zorganizowanie przyjęcia w mniej niż 2 miesiące, rozliczenie się z podwykonawcami w imieniu Nowożeńców, szybka reakcja, gdy wydawana potrawa jest zimna, czy nawet awaryjne zostanie świadkiem z przyczyn losowych. Presja czasu czy sytuacji to żaden problem.

12. Unikniesz stresu w dniu ślubu

Czy dekoracja sali jest wykonana prawidłowo? Czy w kościele zapalone są wszystkie świeczki? Czy kelnerzy pamiętają, że tort należy podać po drugim, a nie trzecim daniu? Czy winietki na stole są rozłożone prawidłowo? A organista na pewno pamięta kolejność utworów, które ma zagrać w kościele? O to i wiele innych kwestii zadba Twój Konsultant Ślubny! Ty nie musisz martwić się żadnymi przyziemnymi sprawami w tym dniu! To jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu i chcesz być w tej chwili i cieszyć się bezcennym czasem świętowania tej doniosłej okazji z miłością swojego życia oraz bliską rodziną i przyjaciółmi. Dzięki pomocy Wedding Plannera możesz uwolnić się od stresu, ponieważ to on zadba o wszystkie szczegóły, bezbłędnie zaaranżuje przebieg wydarzeń, będzie rozwiązywać bieżące i nieoczekiwane problemy, które mogą się pojawić i będzie stanowić łączność pomiędzy miejscem, podwykonawcami czy gośćmi.

Wedding Planner – czy warto?

Konsultant ślubny to specjalista, który sprawi, że podczas Waszego ślubu i wesela wszystko będzie chodzić jak w przysłowiowym szwajcarskim zegarku. Spędzi on z Wami niemalże rok i będzie podpowiadał, rekomendował i zarządzał całym cyklem przygotowań do najważniejszego dnia Waszego życia. Pozornie cena za usługę kompleksowej organizacji ślubu wydaje się być wysoka. Biorąc jednak pod uwagę koszty zatrudnienia różnych podwykonawców, których praca trwa często o wiele krócej koszt zatrudnienia Wedding Plannera okazuje się być całkiem proporcjonalny. Dodatkowo, dzięki niemu możliwe jest zaoszczędzenie mnóstwa nerwów i negatywnych emocji oraz pieniędzy na innych aspektach ślubno-weselnych.

Według nas – warto! Jeśli macie podobne zdanie – zapraszamy do współpracy!